اهمیت بسته بندی و طراحی در تجارت و بازاریابی

اهمیت بسته بندی و طراحی در تجارت و بازاریابی

ایا اهمیت طراحی و بسته بندی محصولات تجاری را میدانید؟ بسته بندی مهم ترین فاکتور در بازاریابی است.
تولید کنندگان در سراسر دنیا سالانه نزدیک به 150 میلیارد برای بسته بندی خرج میکنند. بسیاری از بسته بندی ها کمک میکند تا کالا جذاب به نظر برسد،آسان تر مصرف شود و یا آن را از خطرات احتمالی حفظ میکند.اگه شما جزو خرده فروش هایی هستید که هدف شما فروش محصولات فیزیکی است حتما تاثیر بسته بندی در موفقیت محصولات را دیده اید.
ساخت جعبه بخش جدایی ناپذیری از هر تجربه فروش شده است مخصوصا زمانی که بسیاری از تصمیم گیری های خرید صرفا بر اساس طراحی بسته بندی محصول گرفته می شود .به عنوان یک بازار یاب و سازنده ،بسته بندی جزو قسمت مهمی از تولید حساب میشود.نقش طراحی و بسته بندی در بازاریابی به شدت مهم است و بسته بندی خوب اطلاعات را کامل و به بهترین نحو به خریدار منتقل می کند.
اهمیت بسته بندی و طراحی در تجارت و بازاریابی

Vernica Jarski ، یکی از استاد های بازاریابی در یک بررسی نشان داد که زیبایی یک جعبه چگونه خریداران را تحت تاثیر قرار میدهد که چند مورد از نتایج ان در زیر بیان شده است:

 • 52 درصد از خریداران اگر در جعبه جایزه باشد دوباره محصول را خریداری میکنند
 • 90 درصد پس از خرید، دوباره جعبه ها و کیسه ها را مورد استفاده قرار میدهند
 • تمرکز روی طراحی جعبه تا 30 درصد مشتریان را افزایش می دهد
 • 74 درصد مشتریان بین 18-25 سال ، عکس جعبه های خود را پس از خرید انلاین در فضای مجازی به اشتراک میگذارند

با این وجود هنوز تولید کنندگانی وجود دارند که به اندازه کافی روی بسته بندی خود تمرکز نمی کنند.

تاپ پک

بسته بندی وسیله ای است تا محصول خود را ایده ال کنید، نتایج یک بسته بندی حرفه ای:

 1. آگاهی :علاقه مندی مشتریان را درک کنید
  اگاهی، اساس و پایه ابتکار و خلاقیت است. ذهن انسان طراحی شده است برای فیلتر کردن و به یاد داشتن چیزهای خاص و اگر شما بتوانید نگاه بیننده را به محصول جذب کنید به موفقیت دست پیدا کرده اید .ساخت بسته باید با تقاضای خریداران در ارتباط باشد و تا بتواند در بازار رقابت از محصولات مشابه پیشی بگیرد.
 2. جاذبه: طراحی بسته بندی خلاق
  اهمیت بسته بندی و طراحی در تجارت و بازاریابی
  جاذبه که با اگاهی ارتباط تنگاتنگی دارد نیز برای خرده فروشان از اهمیت بالایی برخوردار است. به دلیل این که ان ها میخواهند توجه گروه خاصی را به خودشون جلب کنند اگر به بطری Smirnoff CaipiroskaPresentation و یا ظرف آب Gloji نگاه کنید متوجه خواهید شد که منظور ما چیست. ظاهر بطری هایی با طعم های مختلف میتواند توسط ان طعم پوشیده شود.
 3. اطلاعات
  اطلاعات بسته بندی محصول را می توان به روش های مختلفی مورد توجه قرار داد. بحث اصلی در مورد ویژگی های محصول است مثل وزن، فواید، تاریخ مصرف، راهنمایی برای استفاده و پیام های دیگر بسته بندی که با نحوه استفاده ارتباط دارد و باید به درستی روی محصول درج شوند.
 4. سودمندی: هدف از بسته بندی را تعریف کنید
  هدف از بسته بندی لزوما با خرید مشتری به پایان نمیرسید بسته بندی حتی میتواند فراتر از مصرف آن باشد. جعبه Gortz 17 Shoelace یا هدست Note را بررسی کنید در این موارد بسته بندی بخشی از تجربه استفاده از ان است و میتواند در راحتی و امنیت ان نقش داشته باشد
 5. پیشرفت
  پیشرفت جزو ویژگی های یک برند موفق است. با استفاده از رنگ ها، نمادهاو لوگوها تولید کنندگان می توانند محصولات خود را ارتقا ببخشند با نگاهی به بسته بندی اسپاگتی نیویورک شما کاملا می فهمید منظور ما چیست. بسته بندی یک کار نمادین است یک اتصال عاطفی که توجه خریداران را به خود جلب میکند. درطراحی خوب بسته بندی نیز ضروری است که مطلب خوانایی داشته باشد و مخاطب بلافاصله پس از خواندن بداند که شما چه می گویید فونت های بزرگ، مواد بسته بندی با کیفیت بالا، شکل بسته بندی و چیزهای دیگر به موفقیت می انجامد
  تمام نمونه های فوق، محصولات موفقی هستند که به مدت طولانی درذهن ها می مانند اگر محصولات مختلفی از یک مارک داشته باشید، می توانید از رنگ ها و شکل های خلاقانه برای بسته بندی خود استفاده کنید.

اهمیت بسته بندی و طراحی در تجارت و بازاریابی

چگونه یک بسته بندی عالی طراحی کنیم؟
اکنون همه چیز درگرو خلاقیت است با این حال برای بسته بندی موفق شما باید مخاطبان خود را درک کنید به عنوان مثال، اگر شما چیزی برای بچه ها طراحی می کنید، باید آن را روشن، رنگارنگ و بازیگوش بسازید. اگر شما به دنبال مخاطب بالغ تر هستید، ممکن است بخواهید بیشتر روی قابلیت طراحی تمرکز کنید. باز هم، بسته به نوع محصولی که میخواهید به فروش برسانید، ممکن است بخواهید درباره موضوع، سهولت استفاده و چیزهای مشابه محصول را مورد بررسی قرار دهید. به طور کلی، باید بدانید چه نوع طراحی بسته بندی مخاطبان شما را جذب خواهند کرد.شما باید مشتریان را کنجکاو کنید و سپس آنها را با چیزی منحصر به فرد متعجب کنید!
طراحی جعبه فرآیندی طولانی درجهت موفقیت خرده فروشان است نمایش محصول بسیار مهم است مخصوصا درمواقعی که رقبای بسیاری دارید . برای یک بسته بندی حرفه ای و خاص می توانید کار را به تیم تاپ پک بسپارید. تیم طراحی و ساخت تاپ پک می تواند بسته های خاص و با کیفیت مطابق نیاز شما تهیه کند. کافیست با شماره 09120217097 تماس بگیرید.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

تلگرام