بسته بندی ویژه کودکان برای اسباب بازی و خوراکی

بسته بندی ویژه کودکان، اسباب بازی و خوراکی

اکثر کمپانی ها، بیشترین تلاششان بر این است که بزرگسالان را جذب محصولاتشان کنند. در حالی که، کودکان با وجود درآمد نه چندانشان، قدرت خرید مثال زدنی ای دارند. به همین خاطر است که تولید کنندگان باهوش بر ساخت بسته بندی برای کودکان سرمایه گذاری می کنند.
خیلی از نوجوانان و کودکان، اندکی درآمد قابل خرج دارند که یا از اعضای خانواده و یا کار نیمه وقتشان آن را به دست آوردند. تحقیقات نشان می دهد که از دهه ی 90 میلادی، به طور چشمگیری قدرت خرید بچه ها افزایش پیدا کرده.
شرایط سفارش
بسته بندی محصولات غذایی ویژه بچه ها، باید جالب و هیجان انگیز باشد. ولی رسیدن به چنین چیزی کمی دشوار است چون باید تعادل بین جذاب بودن برای هم کودکان و هم والدین یا مراقبشان حفظ شود. اگر یکی از این دو علاقه ای نشان ندهند، محصول خریداری نمی شود. پس چطور باید این کار را کنیم؟

بیرون بر کودک

  1. از نظر بصری بسته بندی را برای کودکان جذاب کنید. از آنجایی که طراحی محصول بیشتر از همه برای کودکان چشمگیر است، باید با بسته بندی آن ارتباط برقرار کند. هرچند، طراحی بسته بندی باید با خود محصول نیز هماهنگ باشد. اگر محصولی طبیعی و کامل است، رنگ های نئونی و طرح های خنده دار برایش مناسب نیستند. چرا که به طور معمول نشان دهنده ی غذاهای تبلیغاتی هستند که مواد غذایی سالمی ندارند. طراحیتان هر چه باشد، باید تازه و هیجان انگیز باشد.

بسته بندی خوردنی کوردک

  1. با والدین حرف بزنید. همراه با جذابیت بصری برای کودکان، پیام محصول باید متوجه بزرگسالان باشد. به این فکر کنید که کودک، بسته بندی را به بزرگسال می دهد و می خواهد برایش بخرد. بزرگسال هم احتمالاً بسته را بررسی می کند تا ببیند چه چیزی داخلش است. والد یا مراقب معمولاً حرف آخر را در خرید محصول می زند.

جعبه اسباب بازی

  1. بسته بندی را طوری طراحی کنید که مناسب محدوده ی سنی خودش باشد. سلیقه و ذوق از سنین نوپایی به کودکی به بین و به نوجوانی سریع تغییر می کند. اگر طراحی جعبه برای مخاطبش جذاب نباشد، محصول جامعه ی هدفش را از دست می دهد. اگر چندین محدوده ی سنی را هدف قرار می دهید، محصولتان دیگر محصول کودک نیست، بلکه محصول خانوادگی است با تاکید بیشتر بر قسمت مخاطب بودن والد. به هر حال، مطمئن شوید طراحیتان برای هر محدوده ی سنی به شکل جداگانه جذاب باشد.

پاکت خرید کودک

  1. طراحی کاراکتر. کاراکترها، به خصوص برای سن های جوان تر، باعث ایجاد هیجان و علاقه در بخش کودک می شود. برای سن های بزرگ تر، وجود کاراکترها ممکن است بالغانه به نظر نیاید. در این صورت باید از گرافیک های رنگی، جالب و دیگر نشانه های بصری برای برقراری ارتباط با آن محدوده ی سنی استفاده کرد.

بسته بندی اسباب بازی

  1. از رسانه های دیگر مشورت بگیرید. برای تصمیم گیری که چه سبکی از طراحی با مخاطب بیشترین ارتباط را برقرار می کند، مرجع قرار دادن رسانه های دیگر که با بچه ها در آن محدوده ی سنی سر و کار دارند، به شما کمک می کند. برای مثال، سریال های محبوب، مجموعه کتاب، بازی و اسباب بازی. دانستن این که در محدوده های سنی مختلف چه چیزی محبوب است، کمک می کند تا مطمئن شوید محصول شما مناسب و تکمیل کننده ی چه مجموعه ای است.

بسته بندی کود ک مانستر

  1. بازی ها یا فعالیت های جالب را در بسته بندی لحاظ کنید. اگر در بسته بندی جا دارید، برای کودکان بعضی چیزهای جالب قرار دهید. گاهی اوقات بچه ها هنگام خوردن خوراکیشان، مشغول خواندن نوشته های بسته بندی اش که جلویشان است می شوند. حتی بعد از فروش رفتن محصول، بسته بندی همچنان در حال فروش است. اگر استفاده از محصول تجربه ای عالی باشد، احتمالش است که این محصول دوباره فروش برود. سرگرمی، جوک، داستان و بازی راهی عالی برای سرگرم کردن بچه ها و اضافه کردن امتیازات به محصول است. بازی های مختلف روی بسته بندی های مختلف خط تولید، فروش متقابل را افزایش می دهد. اگر روی بسته بندی جایی ندارید، این را در نظر بگیرید که می توانید لینک به سرگرمی آنلاین روی وبسایتتان، یا اپ بازی ای که خودتان ساختید قرار دهید.
  2. بسته بندی ای را بسازید که باعث واکنش احساسی شود. طراحی بسته بندی برای کودکان نسبت به خیلی از محصولات دیگر دشوار است، چون باید هم برای بچه ها و هم والدین جذاب باشد.

بسته بندی شکلات مانستر

 1. از لوگوها و طراحی های ساده ولی متمایز استفاده کنید. ذهن بچه ها مانند اسفنج، اطلاعات را به راحتی جذب می کند. تحقیقات نشان داده اند که کودکان از 6 ماهگی می توانند برندها را براساس لوگوهایشان تشخیص دهند. و در 3 سالگی بعضی بچه ها می توانند اقلامی مانند لباس، اسباب بازی یا غذا را بر پایه ی اسم مشخص برند آن، مطالبه کنند.
 2. آن را طوری بسازید که آسان باز شود. عروسک موآنای دیزنی، بسته بندی ای دارد که باز کردنش آسان است. این بسته بندی با در نظر گرفتن دست کودکان طراحی شده بود و از طرف هم کودکان و هم والدینشان بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

برای مشاوره بسته بندی محصول ویژه کودک با تاپ پک تماس بگیرید. طراحان حرفه ای ما برای محصول شما بسته بندی خاص و متفاوت دیزاین می کنند.
منبع

Leave a Reply

Your email address will not be published.

واتساپ
whatsapp ar