فواید و مزایای راه اندازی رستوران غذای سالم و ارگانیک

راه اندازی رستوران غذای سالم

با توجه به افزایش آمار چاقی در ایالات متحده، مردم بیشتر به دنبال گزینه های سالم در هنگام صرف غذا هستند. این منجر به گسترش ایده رستوران غذای سالم شده است که همه چیز را از گیاهان ارگانیک تا گوشت تولید محلی و سایر تولیدات غذایی در بر می گیرند.
اما آیا ایده رستوران های سالم واقعا کاربردی است؟ هنوز بخش کوچکی از صنعت رستوران، ایده رستوران های سالم و مزایای مربوط به آن را ارائه می دهند اما این کار با خطراتی همراه است.
کسانی که قصد دارند رستوران های سالم تاسیس کنند باید به دقت بازار محلی و آمارهای موجود را مطالعه کنند. این ایده می تواند کاربردی باشد اما به شرط آنکه در بازار و محل مناسب پیاده شود.

راه اندازی رستوران غذای سالم

آمارهای مربوط به مشتری برای رستوران های سالم

یکی از بزرگترین عوامل در گسترش منو های سالم تر در رستوران ها و همچنین ایده رستوران های سالم افراد هزاره جدید هستند. این افراد که عموماً بین ۲۰ تا ۳۰ ساله هستند در خرج کردن پول از افرادی که در دوران ازدیاد زاد و ولد پا به این جهان گذاشته اند و همینطور تجربه دوران بعد از رکود اقتصادی را دارند، به طور کلی شکل تغذیه در آمریکا را تغییر داده‌اند. جوانان این هزاره می خواهند بدانند که غذای آنها از کجا آمده و چگونه رشد کرده است. بنا به گزارش گروه نیلسن پریشابلز ۳۰ درصد این افراد تنها غذاهایی را مصرف می کنند که تاییدیه غذاهای ارگانیک را داشته باشند. با داشتن قدرت خرید بیشتر نسبت به افرادی که در دوران ازدیاد جمعیت متولد شده‌اند،افراد متولد هزاره جدید در حال شکل دادن صنعت رستوران داری آمریکا هستند. اگر خواسته آنها گزینه های سالم تر باشد، رستوران های آمریکا تبعیت خواهد کرد. اگر آنها غذاهای محلی و ارگانیک یا حتی با پایه گیاهی بخواهند رستوران ها خود را با آن وفق خواهند داد. آمارها در مورد رستورانهای سالم مانند Lyfe kitchen و Sweetgreens بسیار خوب به نظر می رسد. علاوه بر این که این رستوران ها شهری و بالاتر از سطح متوسط هستند. باید در نظر داشت که این محدودیت‌ها رستوران های سالم موفق را برای کسب موفقیت به شکل‌گیری در مناطقی خاص محدود می‌کند.

ابمیوه ارگانیک

فواید و خطرات ایده رستوران داری سالم

ایده رستوران داری سالم فواید بسیاری را از قبیل فرصتهای بازاریابی، ارتقاء اقتصاد محلی و تجربه مثبت مشتری از رستوران ارائه می دهد. هرچند سلامت در میان عموم به یک مقوله همگانی تبدیل شده است، اما هنوز هم بازاریابی برای رستورانهای سالم آسان تر از قبل نیست. مصرف کنندگان می خواهند غذا ها علاوه بر سالم بودن مزه خوبی داشته باشند و قیمت مناسبی داشته باشند اما اگر زیاد ارزان هم نبودند مشکلی نخواهد بود. منوی رستوران های سالم اغلب از غذاهای محلی تشکیل شده است تا پول را به اقتصاد محلی تزریق کرده و از کشاورزان و پرورش دهندگان حمایت شود.

راه اندازی رستوران غذای سالم

در عصری که مصرف کنندگان محتاطی وجود دارند که می خواهند بدانند غذای آنها چگونه پرورش داده شده، ایده رستوران داری سالم توانایی اطمینان دادن به آنها را درباره این که این رستوران ها انتخاب خوبی برای آنها و محیط زیست شان است دارد. خرید محصولات محلی به مصرف کنندگان به ویژه مصرف کنندگان هزاره جدید کمک می کند تا از نحوه خرج کردن پول شان احساس خوبی داشته باشند. علاوه بر آن سود این کار قطعی است زیرا ثروت در همان منطقه نگه داشته شده،این محصولات مزه بهتری از غذاهایی که هزاران کیلومتر دورتر تهیه شده اند دارند و آسیب کمتری به محیط زیست می رساند. ایده رستوران داری سالم همچنین شانس بیشتری برای پذیرفته شدن توسط موسسات سلامت دارند که سالهاست از فست فود ها دریان ها بر جوامع سخن می گویند.

رستوران ارگانیک

فعالیت های متعددی در گوشه و کنار آمریکا برای شناسایی مکان هایی که غذای سالم ارائه میدهند و تمرکز آن ها بر کالری مقدار هر وعده غذایی است انجام شده است یکی از این نمونه ها مدرکBlue Zone است. همان گونه که او سود های بسیاری در تاسیس یک رستوران سالم نهفته است همچنین مخاطراتی نیز در این زمینه از قبیل هزینه های بالا، بازار کوچکتر و تغییر عادات غذایی مشتریها باید در نظر گرفته شود. منوی رستوران های سالم مملو از محصولات تازه، گوشت قرمز و سفید محلی و محصولات پرورش یافته به روش های ارگانیک است. طبیعی است که قیمت این محصولات گرانتر از مواد غذایی یخ زده، کنسرو شده و نیمه آماده ای است که عمر نگهداری در یخچال شان بیشتر است. تقاضا برای او منو سالم نیز قابل بحث است. با اینکه بسیاری از مردم از علاقه شان به غذاهای سالم می گویند اما آیا واقعاً آنها بعد از امتحان این غذاها باز به فکر خرید آن ها خواهند افتاد؟

راه اندازی رستوران غذای سالم

مطالعات زیادی در زمینه نمودار غذایی انجام شده است یکی از بزرگترین یافته‌ها این است که مردم به مصرف غذاهای سالم ادامه خواهند داد اگر از راهی درست به آنها ارائه شود. این بدان معناست که اگر یک رستوران انتخاب های زیادی در اختیار مشتری نگذارد نمی‌تواند انتظار انتخاب غذای سالم توسط مشتری را داشته باشد. به طور مثال اگر به مشتری یک سالاد سبز با مرغ و یک همبرگر با سیب زمینی سرخ شده پیشنهاد دهد و مشتری به احتمال زیاد همبرگر را انتخاب خواهد کرد به خصوص اگر یک عکس از همبرگر در منو ظاهر شود. این مطلب بر این واقعیت که گزینه های سالم تر به فروش نمی روند صحه می گذارد. قرار دادن غذاهای سالم تر در بهترین جای منو و محدود کردن غذاهای ناسالم در منو دو راهی هستند که می توان از آنها برای افزایش فروش غذاهای سالم استفاده کرد.

آیا ایده رستوران های سالم موفقیت آمیز است؟

رشد رستوران های زنجیره ای سالمی نظیر Lyfe Kitchens و Sweetgreens دلگرم کننده است. اما حداقل اش این است که ایده رستوران های سالم بخشی کوچک از صنعتی بزرگ به نام رستوران داری است که در آنها همبرگر و وعده های چرب بزرگ ارائه می شود. نکته اساسی اینجاست که اگر کسی در نظر دارد ایده رستوران داری سالم را عملی کند باید از وجود درخواست برای غذای سالم در آن منطقه اطمینان حاصل کند.

اگر به فکر راه اندازی رستوران یا فست فود هستید با ما تماس بگیرید. چاپ و بسته بندی تاپ پک محصول مورد نیاز شما را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت تولید می کند.

منبع

Leave a Reply

Your email address will not be published.

واتساپ