مدیریت رستوران، فست فود و کافی شاپ: هر آنچه برای موفق شدن باید بدانید

مدیریت رستوان، فست فود و کافی شاپ هر آنچه برای موفق شدن باید بدانید

رسپی برای مدیریت خوب یک رستوران پیچیده نیست و رستوران های موفق برای پیشرفت از این نکات استفاده می کنند. با بکار گیری آن ها علاوه بر مدیریت آن، قوانین بهداشتی و کار گروهی را هم در بیزنس خود پیاده سازی خواهید کرد. در نهایت این پروسه کیفیت و محیط کار را ارتقا خواهد داد که لازمه موفقیت هستند.
در هنگام بازگشایی کسب و کار و بیزنس خود مسیر های مشخصی را دنبال کنید تا از به وجود آمدن خطا و اشتباه جلوگیری شود و از تجربه دیگران استفاده کنید چون راه اندازی رستوران نیازمند توانایی های زیادی می باشد. موفقیت یک رستوران ناشی از مجموعه از عواملی است که مشتری را جذب می کند. وظیفه کسی که می خواد رستوران موفق داشته باشد این است که به مشتری اهمیت دهد.

رستوران های موفق

منو خود را ساده کنید

این مورد شامل کم کردن تعداد غذا ها و ساده سازی آن ها می شود. پیچیدگی باعث کاهش کیفیت و کم انگیزه شدن تیم می شود. در هنگام طراحی منو به میزان سود دهی هر کدام از آیتم های منو دقت کنید. در صورت امکان آپشن های ترکیبی (کمبو) برای چند محصول به هزینه کمتر در نظر بگیرید مانند همبرگر، سیب زمینی و نوشابه.

منو خود را ساده کنید

با تامین کنندگان چانه زنی کنید

چانی زنی برای بسیاری از افراد آسان نیست ولی در اداره یک بیزنس ضروری است. تامین کنندگان تمایل دارند تا محصول خود را با بالاترین قیمت به فروش برسانند و شما باید بتوانید آن را به قیمت منطقی تبدیل کنید. برای این کار لازم است توانایی مذاکره را در خود تقویت کنید.

روی مواد اولیه دریافتی کنترل دقیق داشته باشید

مواد اولیه باید از نظر مقدار و کیفیت بررسی شوند چون بیشتر یا کمتر بودن آن ها ممکن است بینینس شما را با بحران مواجه کند

هر ماه گزارش انبارداری تهیه کنید

انبارداری در این بیزینس بسیار مهم است چون مواد مصرفی فاسد شدنی هستند و باید به موقع مصرف شوند.

هر ماه گزارش انبارداری تهیه کنید

درآمد خالص هر ماه را محاسبه کنید

اعداد و ارقام بسیار مهم هستند و یک رستوان و کافی شاپ باید در پایان هر ماه محاسبات هزینه ای را انجام دهد چون محاسبه سالیانه و فصلی برای این نوع بیزنس مناسب نیست.

درآمد خالص هر ماه را محاسبه کنید

برای غذاهای اصلی خود از برگه راهنما استفاده کنید

برگه راهنما به شما کمک می کند که به اندازه کافی از هر غذا آماده کنید و کار شما را راحت می کند. برای تهیه برگه راهنما لیست غذا های پر فروش خود را مشخص کنید و مواد اولیه، دستو آن ها و نکاتی که معمولا پرسنل فراموش می کنند را یادداشت کنید.

داده های فروش خود را آنالیز کنید

داده های مقدار و هزینه مواد به تنهایی برای مدیریت یک رستوران، فست فود و کافی شاپ کافی نیستند و بعد از چند ماه از راه اندازی رستوران باید منو آنالیز شود. برای افزایش فروش می توان از نحوه استقبال مشتریان از غذا ها در منو با در نظر گرفتن میزان سفارش استفاده کرد. بعلاوه گاهی مشتریان قبل از سفارش سوالاتی می پرسند که با یادداشت و آنالیز آن ها می توان کسب و کار را بهبود داد.

مشخص کنید که چه مواردی اثر بخش هستند و نو آوری را امتحان کنید

برای تکراری نشدن و رقابت با رقبا لازم است همیشه موارد جدید را امتحان کنید و منو و خدمات خود را بهبود دهید.

مشخص کنید که چه مواردی اثر بخش هستند و نو آوری را امتحان کنید

بسته بندی مناسب تهیه کنید

برای ارسال محصول خود بسته بندی های جذاب با چاپ اختصاصی تهیه کنید تا برای مشتری ذهنیت خوبی در مورد رستوران شما ایجاد شود. علاوه بر بیرون بر برای سالن خود از کف سینی، کاغذ مومی و سایر محصولات چاپی سالنی استفاده کنید. بسته بندی با کیفیت از محصول شما محافظت می کند و باعث می شود مشتری احساس کند محصول شما نیز با کیفیت است. برای اطلاع از قیمت و جزئیات بسته بندی محصولات رستورانی، کافی شاپی و فست فودی می توانید با مجموعه ما تماس بگیرید. طرح مورد نظر خود را از طریق واتساپ ارسال کنید تا کارشناسان تاپ پک در اسرع وقت به درخواست شما رسیدگی کنند. طراحان مجرب بسته بندی تاپ پک بسته بندی محصول شما را با دیزاین اختصاصی و مناسب شما طراحی می کنند.

بسته بندی مناسب تهیه کنید

بسته بندی و جعبه فست فود

یک سرویس فراموش نشدنی به مشتریان خود ارائه دهید

علاوه بر کیفیت غذا به دیزاین و سایر جنبه های غذای خود اهمیت دهید تا تجربه دلپذیری برای مشتری خود به وجود آورید. بهتر است با توجه به نوع مشتریان یک پیش نهاد هیجان انگیز برای آن ها داشته باشید و بین رستوران خود و دیگران تفاوت بارزی ایجاد کیند به طور مثال استفاده از یک نوع قهوه خاص یا یک نوع سس خاص یا …

یک سرویس فراموش نشدنی به مشتریان خود ارائه دهید

به دکوراسیون و چیدمان اهمیت دهید

دکوراسیون داخلی و المان های دیزاین را با دقت انتخاب کیند. به عنوان مثال میران نور، المان های بصری و چیدمان میزها بسیار مهم می باشند. برای تجربه بهتر متناسب با مشتری های مختلف محیط های جداگانه ای را فراهم کنید به عنوان مثال قسمتی برای افرادی که علاقه به کشیدن سیگار یا مصرف قلیان دارند و در کنار آن قسمتی برای سایرین. برای جذب مشتریان نمای بیرونی رستوران خود را منحصر به فرد کنید.

به دکوراسیون و چیدمان اهمیت دهید

در انتخاب و آموزش کارمندان خود دقت کنید

کارمندانی را انتخاب کیند که با انگیزه کار می کنند و با پرداخت پاداش آنها را بانگیزه تر کنید. روحیه کار تیمی کارکنان خود را تقویت کنید. به یاد داشته باشید که فردی که به عنوان سفارش گیرنده عمل می کند باید به طور کامل به منو مسلط باشد و بتواند آن را به طور کامل توضیح دهد.

در انتخاب و آموزش کارمندان خود دقت کنید

برای دلیوری و بیرون بر خود برنامه مشخص داشته باشید

با پیش بینی میزان سفارش پیک موتوری به تعداد کافی تهیه کنید و ترتیبی اتخاذ کنید تا غذا گرم و با کیفیت به دست مشتری برسد. برای فروش بیرون بر می توانید از سایت ها و اپلیکیشن های مختلف استفاده کنید.

برای دلیوری و بیرون بر خود برنامه مشخص داشته باشید

از دنیای دیجیتال غافل نشوید

از تکنولوژی های جدید برای سفارش گیری استفاده کنید. بسیاری از رستوران ها از صفحه های لمسی یا اپلیکیشن های آنلاین برای سفارش استفاده می کنند. در سایت ها و اپلیکیشن های مختلف عضو شوید و از آن ها برای فروش و معرفی غذاهای خود استفاده کنید. جایگاه رستوران، فست فود یا کافی شاپ خود را در نقشه گوگل ثبت کرده و از تصاویر جذاب برای آن استفاده کنید. در شبکه های اجتماعی مختلف اکانت بسازید و با مشتریان خود تعامل کنید.

از دنیای دیجیتال غافل نشوید

از دنیای دیجیتال غافل نشوید 1

منبع

Leave a Reply

Your email address will not be published.

واتساپ
whatsapp ar