4 روش برای انتخاب نام رستوران

نام گذاری رستوران

انتخاب نام رستوران‌ یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که می‌توانید بگیرید. این نام می‌تواند نشان‌دهنده‌ی سبک (تِم) یا محل رستوران شما و یا به سادگی یک بازی با کلمات باشد. شما به عنوان صاحب رستوران، باید نامی را انتخاب کنید که بازتابی از شما بوده و یا ارتباطی عاطفی با محل یا مشتریان آن داشته باشد. مهم‌ترین چیزی که هنگام انتخاب نام یک رستوران در نظر گرفته می‌شود، تاثیری است که بعد از خواندن آن توسط مشتری از خود بر جای می‌گذارد.

نام گذاری رستوران

نام رستوران از روی یک محل

اگر رستوران در یک مکان منحصر به فرد باشد، مالکان بر اساس آن اقدام می‌کنند. آن‌ها یک نشانه را از محل می‌گیرند و بر اساس آن یک اسم را انتخاب می‌کنند. به عنوان مثال، یک رستوران واقع در اتاق دیگ بخار (بویلر روم) قدیمی یک کارخانه کفش قدیمی انگلستان وجود دارد. به دلیل این پیوند تاریخی، رستوران به شیوه‌ی ماهرانه‌ای «رستوران بویلر روم (اتاق دیگ بخار)» نام‌گذاری شده است. به یاد آوردن آن آسان است و اغلب افراد محلی می‌دانند که آن به تولیدکننده‌ی کفش قدیمی اشاره دارد.

نام رستوران

فِرِنچ لاندری (خشکشویی فرانسوی) در دره‌ی نپا واقع در کالیفرنیا، یکی از رستوران‌های معتبر این کشور است. نام این رستوران از این حقیقت ناشی می‌شود که ساختمان رستوران در طول قرن ۱۹ یک رخت‌شوی‌خانه بوده است. در واقع یک رخت‌شوی‌خانه‌ی چینی بوده است، اما توماس کلر سرآشپز مالک آن جا، فکر می‌کرد یک نام اروپایی سبک زندگی نو و فرانسوی او را بهتر نشان می‌دهد.

محصولات رستورانی تاپ پک

نام رستوران از روی بازتاب یک سبک (تِم)

انتخاب نام یک رستوران، هم‌چنین می‌تواند بر اساس یک سبک یا موضوع و نیز یک منو باشد. رستوران‌های چینی این کار را به خوبی با نام‌هایی مانند قصر یشم، سرچشمه‌ی اقبال و دیوار بزرگ انجام می‌دهند. هر کدام از این نام‌ها به مشتریان اجازه می‌دهند بدانند که با غذاهای چینی پذیرایی خواهند شد.
سایسون، یک رستوران سه ستاره‌ی میشلین در سانفرانسیسکو، با واژه‌ای فرانسوی به معنی فصل نام‌گذاری شده است. از آن جا که منوی این رستوارن به طور چشم‌گیری با در دسترس بودن تولیدات فصلی تغییر می‌کند، این نام در تناسب کامل با مفهوم آن است و یک مثال مناسب از نحوه‌ی بازتاب یک موضوع در نام رستوران شما است.
یک معنای شخصی اضافه کنید
باز کردن یک رستوران مانند داشتن یک فرزند دیگر به شیوه‌ای دیگر است. گاهی اوقات نام یک رستوران در واقع نشان دهنده‌ی نام صاحب آن یا شخص دیگری است که برای آن فرد عزیز است؛ دیو توماس بنیان‌گذار «وِندی»، اسم رستوران خود را بر اساس نام دخترش انتخاب کرده است. شاید مادربزرگ‌تان دلیل لذت شما از آش‌پزی باشد، بنابراین ممکن اسم رستوران خودتان به نام او بگذارید.

نام رستوران

نکته: هر معنایی که در پشت نام رستوران شماست، را با مردم به اشتراک بگذارید، چون یک داستان خوب می تواند برایشان جالب باشد.

از سوی دیگر، شاید این نام برای شما معنایی نداشته باشد، اما برای مشتریان شما اهمیت دارد. بگذارید بگوییم که یک ساختمان قدیمی زیبا را خریداری می‌کنید که زمانی یک موسسه خیریه برای کودکان بوده ‌است. نام‌گذاری رستوران شما چیزی است شبیه اختصاص یک میز که به احساسات منجر می‌شود که در غیر این صورت، زمانی که بازاریابی را آغاز می‌کنید، می‌تواند دست‌نیافتنی باشد.

محصولات فست فودی تاپ پک

بازی با کلمات را امتحان کنید

اولین رستوران پائلا دین بگ لیدی (ساک زنانه) نام گرفت چرا که او و پسرانش به حرفه‌ی کیسه‌های تحویل ناهار برای کسب‌وکارهای محلی اشتغال داشتند. نام‌های سرگرم‌کننده‌ی رستوران که هیچ ارتباطی با غذا ندارند، معمولا به راحتی قابل یادآوری هستند و به راحتی به زبان آورده می‌شوند.

نام رستوران

سرآش‌پز معروف، ولفگانگ پاک، رستوران خود در بورلی هیلز را اسپاگو (نام عامیانه‌ی اسپاگتی در زبان ایتالیایی) نامید. نامی کوچک که به شما می‌گوید این جا ترکیبی از غذاهای مدیترانه‌ای و کالیفرنیایی به همراه پیتزاهایی پخته شده در آتش چوب ارایه می‌شود. این فقط یک نام جذاب است.
در حالی که بعضی از مردم این همه هوشمندی را پیدا نمی‌کنند، اما می‌توانند در نام رستوران‌ها هوشمندانه و به یاد ماندنی باشند. نام‌هایی مانند «تای تانیک»، «ماهی و چیپس سرخ شده‌ی نِمو (فرایینگ نِمو فیش اند چیپس» و «لاکس استاک اند بگلز» همه از یک پیچ و تاب هوشمندانه بر روی کلمات (حتا اگر کمی درهم باشند) استفاده می کنند که باعث می‌شود آن‌ها را به یاد بیاورید.

محصولات کافی شاپی تاپ پک
منبع

Leave a Reply

Your email address will not be published.

واتساپ
whatsapp ar