اگر می خواهید کسب و کار رستوران خود را در مسیر موفقیت سریع قرار دهید، باید از فناوری پیشرفته کمک بگیرید و همیشه بر روی رفع نیازهای مشتریان خود متمرکز باشید.

بر اساس تحقیقی که اخیرا توسط مدرسه بازرگانی هاروارد انجام شده اضافه شدن یک ستاره در رتبه بندیYelp  می تواند درآمد رستوران را 5 تا 9 درصد افزایش دهد. در ایران هم کسب و کارهایی برای نظر دادن و رتبه بندی مشتریان شروع به کار کرده اند که از میان ان ها می توان به دانرو اشاره کرد.

دانرو

در ادامه نکات بازاریابی ساده اما ضروری که هر مدیر رستوران باید برای موفقیت انجام دهد ذکر شده است:

1) نظرات مشتریان را در وب سایت ها بررسی کنید. پس از بازدید مشتریان از رستوران ، ما باید از آنها بخواهیم تا تجربه خود را در وب سایت ها به اشتراک بگذارند. برخی از محبوب ترین وب سایت های نظر خواهی عبارتند از TripAdvisor، Zagat، Facebook، Google+. همچنین می تواند برای پیدا کردن آنچه که مردم در مورد رقبا می گویند استفاده شود. پاسخ سریع به این بررسی ها می تواند یک مزیت رقابتی قوی ایجاد کند، به مشتریان نشان می دهد که رستوران همیشه آماده پاسخگویی به نیازهایش است. شما همچنین باید روشی پیشگیرانه برای بازخورد منفی به وجود اورید تا نشان دهد که شمابه دنبال جلب رضایت مشتریان هستید .
2) مشتریان خود را بررسی کنید وقتی به رستوران شما می آیند، از آنها درباره تاریخ تولد، فارغ التحصیلی، و سالگرد آنها سوال کنید و به آنها بگویید چگونه رستوران شما به آنها کمک می کند تا آن ها را جشن بگیرند. اگر می توانید ایمیل ان هارا دریافت کنید و آنها را در روز خاص خود به رستوران خود دعوت کنید . یک استراتژی نوآورانه که توسط رستوران پاننکا در مادرید برگزار شد، به مناسبت افتتاح آن قرار بود دو صفحه نمایش داده شود که تعاملات را در زمان واقعی در شبکه های اجتماعی نشان می داد و مشتریان در پاسخ به ان بعد از 90 روز بیش از یک میلیون پست در توییتر ایجاد کرده اند.
3) از بسته بندی های جالب و خاص استفاده کنید. استفاده از لیوان کاغذی با چاپ اختصاصی و مناسب نوشیدنی گرم می تواند در جذب مشتری موثر باشد. بسته بندی بیرون بر رستوران خود را از بهترین متریال انتخاب کنید تا غذا ها گرم و با کیفیت عالی به دست مشتری برسند.
محصولات کافی شاپی تاپ پک
4) ارائه دسترسی رایگان Wi-Fi در داخل رستوران، درخواست ثبت نام مشتری از طریق ایمیل یا مشخصات شخصی در فیس بوک.
5) امکان این که مشتری در خانه غذا را تحویل بگیرد .ارائه سرویس های آنلاین برای سفارش دادن باعث میشود روند سفارش اسان ترشود.
محصولات رستورانی تاپ پک
6) یک وبسایت اصلی داشته باشید که اطلاعات کلی و مهم درباره رستوران را در ان به اشتراک بگذارید شفافیت همیشه انتخابی درست است منوی خود را و قیمت های ان را منتشر کنید توجه ویژه ای باید به عکس هایی از محیط رستوران غذاها و..داده شود یک استراتژی دیگر این است که برای رقابت های آنلاین کلاس اشپزی یا مهارت توسط سر اشپز برگزار شود

محصولات فست فودی تاپ پک
منبع

Leave a Reply

Your email address will not be published.

واتساپ
whatsapp ar