انتخاب بهترین رنگ برای رستوران یا فست فود

رنگ مناسب دکوراسیون فست فود

چگونه بهترین رنگ را برای رستوران خود انتخاب کنیم؟
آیا انتخاب بهترین رنگ برای رستوران یا فست فود اهمیتی دارد؟ آیا برخی رنگ ها واقعا اشتها را تحریک می کند؟
شواهد نشان می دهند که رنگ محیط در میزان اشتهای افراد تاثیر می گذارد بنابراین، کدام رنگ برای رستوران ها مناسب است و باید ازچه رنگ هایی اجتناب کرد؟
علاوه براین ، نورپردازی ،اثاثیه و … هم برای ایجاد فضایی جذاب برای مشتریان اهمیت دارد.
بهترین رنگ برای رستوران
بهترین رنگ برای رستوران
رنگ های گرم، از جمله قرمز، زرد و نارنجی بیشترین تاثیر را در افزایش میزان اشتهای افراد دارند. به خصوص رنگ قرمز که یک محیط باکلاس را برای غذا خوردن ایجاد می کند.
اما نکته مهم این است که تمام طیف های قرمز،نارنجی یا زرد با هم برابر نیستند از طیف های پررنگ و یا تند برای رنگ اصلی خود استفاده نکنید به طور مثال استفاده ازرنگ زرد پررنگ می تواند آزاردهنده باشد. رنگ های زرد و نارنجی میتوانند به دکور رستوران شما هیجان ببخشند به شرطی که ازطیف های پررنگ استفاده نکنید.
سبز یکی از رنگ های پرطرفدار برای رستوران است. ترکیب رنگ های تند با رنگ های سبز و خاکی عالی است در یک رستوران، دیوارهای سبز سلامت و طبیعت را نشان می دهند و می تواند نشان دهد که منوی آن ها سالم تر از رقبایشان است.
بهترین رنگ برای رستوران
بدترین رنگ برای رستوران
علاوه برزرد روشن ، آبی و بنفش هم برای رنگ آمیزی فضای رستوران مناسب نیستند. در واقع، آبی پر طرفدار ترین رنگ در امریکاست و فضارا آرامش بخش میکند ولی برای فضای رستوران مناسب نمی باشد به این دلیل که هیچ غذایی به طور طبیعی به رنگ آبی نیست و بیش تر غذاهای آبی رنگ ،غذای بچه هاست که به طورمصنوعی آبی شده اند همین امر در مورد رنگ بنفش هم صدق میکند که در واقع باعث کاهش اشتها میشود.

رنگ های خنثی
سیاه، سفید، بژ، خاکستری و قهوه ای همه رنگ های عالی برای دکور رستوران هستند. رنگ های تیره مانند قهوه ای و سیاه پیچیدگی را نشان میدهند ،سفید نشان دهنده پاکیزگی و یکنواختی است. بژ، خاکستری و قهوه ای رنگ هایی ایده آل برای ایجاد یک محیط گرم و صمیمی هستند، که اجازه می دهد غذا و خدمات خودشان را نشان دهند.
رنگ مناسب دکوراسیون فست فود
اثاث و وسایل
درکناراهمیت رنگ ، اثاثیه هم می تواند کمک کند تا رستوران دارای فضایی جذاب برای مشتری باشد. به دیوارهای خاکستری ملایم، همراه با مبلمان و سنگ های شیشه ای یا قهوه ای خاکستری همراه با میز فلزی و صندلی های مخملی سبز فکر کنید.
آب و آتش عناصری هستند که می توانند یک رستوران را برجسته کنند. به همین دلیل است که بسیاری از رستوران ها دارای آکواریم یا شومینه هستند. درست همانند انسان ها که شخصیت دارند، رستوران ها هم صاحب شخصیت هستند، فضای داخلی سفالی و کاشی شده دارای شخصیت بسیار متفاوتی نسبت به یک اتاق قرمزمایل به زرد است رنگ های روشن می توانند به بزرگ نشان دادن فضاهای کوچک کمک کنند، در حالی که رنگ های گرم تر به ایجاد صمیمیت در فضاهای بزرگتر کمک می کنند.
در نهایت، درهنگام انتخاب ترکیب رنگ رستوران تان دقت داشته باشید، شما نمی خواهید رستوران جدید تان قدیمی به نظر برسد یا این که مجبور شوید دکورتان را بعد از چند سال عوض کنید.
رنگ مناسب دکوراسیون فست فود
دقت داشته باشید، رنگی که برای دکور رستوران خود انتخاب می کنید باید با بسته بندی بیرون بر و ظروف سالنی و از همه مهم تر با لوگو و برند شما هم متناسب باشد.
شرکت چاپ و بسته بندی تاپ پک با سال ها سابقه در زمینه دیزاین بسته بندی و طراحی لوگو می تواند در آغاز راه راه اندازی رستوران یا تغییر دکوراسیون رستوران به شما کمک کند.
تاپ پک

واتساپ
whatsapp ar