10 راه جذب مشتری برای رستوران، فست فود و کافی شاپ

جذب مشتری برای رستوران، فست فود و کافی شاپ

جذب مشتری برای رستوران، فست فود و کافی شاپ ها بسیار مهم و حیاتی است. اما رقابت مدام بیشتر می‌شود، خیابان‌ها پر از فست‌فود و کافی‌شاپ شده و بالا بردن رقم فروش کار سختی است. به همین خاطر باید آماده رقابت باشید و سرویس خود را بهتر کنید تا امکان جذب مشتری را داشته باشید.
اما رقابت شما چیست؟ رقابت شما با برندها، کافه‌ها و فست‌فودهای معروف است. همچنین اماکن مستقل هم کنار شما مشغول به فعالیت هستند و آن‌ها هم رقابت شما هستند. اما نگران نباشید. مردم به دنبال سرویس و تجربه خوب هستند. یعنی مردم به دنبال جایی خوب برای نشستن و خوردن غذایی خوب خواهند بود.

جذب مشتری برای رستوران، فست فود و کافی شاپ
ما یک لیست جامع را آماده کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند تا دایره مشتریان خود را افزایش دهید. اجازه دهید نگاهی به این لیست داشته باشیم.

 1. قیمت‌های خود را بررسی کنید. آیا قیمت شما رقابتی است؟ البته قیمت غذا را خیلی پایین نیاورید. ممکن است همه خیال کنند که با قیمت پایین، یعنی کیفیت نوشیدنی و غذای شما هم پایین است.
 2. در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید. برای داشتن یک استراتژی موفق باید از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید. اما کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی انجام دهید تا مشتری جذب کنید.
 3. از یک تابلو جلوی کافه یا فست‌فود خود استفاده کنید. بهتر است که از یک هنرمند درخواست کنید تا این تابلو را تزئین کند. تابلو را جایی قرار دهید که قابل دید باشد و جلوی راه رهگذر نباشد.
  جذب مشتری برای رستوران، فست فود و کافی شاپ
 4. یک مسابقه راه‌اندازی کنید. اگر توانستید از خبرگزاری یا افراد معروف برای پوشش خبری استفاده کنید.
 5. با شرکت‌هایی که به شما مواد اولیه می‌دهند همکاری کنید. می‌توانید از طریق این همکاری موفق به جذب مشتری شوید و هزینه زیادی هم نکنید.
 6. از لیوان‌ کاغذی اختصاصی قهوه و بسته بندی بیرون بر خاص و ظروف سالنی کاربردی استفاده کنید. بسته بندی خاص برند شما را گسترش می دهد.
  لیوان بیرون بر مدرن
 7. نگاهی به اطراف کافه یا رستوران بکنید. مشتری‌ها بیشتر کجا را انتخاب می‌کنند؟ کدام قسمت مشتری کمتری دارد؟ به دنبال چرایی باشید و آن را حل کنید.
 8. به مبلمان خود نگاه کنید. آیا راحت است؟ البته مطمئنا نمی‌خواهید یک نفر با یک لیوان قهوه سه ساعت در کافه باشد، اما باید راحتی را برای بازگشت مشتری ایجاد کنید.
 9. ظاهر خود را تغییر دهید. به دنبال ترند روز باشید. ممکن است ترند روز حال و هوای قدیمی یا حال و هوای صنعتی باشد. اما اگر حس می‌کنید که می‌توانید به ظاهر روز نزدیک‌تر شوید این کار را بکنید. برای انتخاب بهترین رنگ برای رستوران یا فست فود از مجلات طراحی و برترین رقبا الهام بگیرید.
 10. برند خود را دوباره بررسی کنید. آیا ظاهر آن قدیمی شده؟ یک لوگو و رنگ تازه احتمالا منجر به جذب مشتری شود. اگر بر روی تغییر دکور هزینه می‌کنید، تغییر و بازسازی برند هم گزینه خوب و مناسب خواهد بود. از انتخاب نام مناسب برای رستوران غافل نشوید که یک عامل بسیار مهم در جذب مشتری است.

محصولات کافی شاپی

این نکات به شما کمک خواهند کرد. اما حواس‌تان به بودجه باشد. همچنین قدم به قدم پیش بروید و سعی کنید که یک بار را چندبار انجام ندهید. مثلا کارت چاپ کنید و سه ماه دیگر برند خود را تغییر دهید. چنین کاری زمان‌بر و هزینه‌بر است. ابتدا طراحی و دکور خود را تغییر دهید و سپس یک مسابقه و برگزار کنید. بدین ترتیب موفق به جذب مشتری بیشتر خواهید شد.

منبع

واتساپ
whatsapp ar