8 رمز موفقیت مک دونالد

8 رمز موفقیت مک دونالد

در ابتدای تاسیس مک دونالد کمتر کسی فکر می کرد روزی به یک غول همبرگر با بیش از 35000 شعبه در دنیا تبدیل شود. مک دونالد در 119 کشور شعبه دارد و می توان آن را یکی از موفق ترین کسب و کارها برای دنبال کردن دانست. 8 نکته مطرح شده در این مقاله مک دونالد را در رسیدن به جایگاه امروزش کمک کرده است.

دکور مک دونالد

 1. حفظ هماهنگی
  مهم نیست که شما درکجای جهان هستید، هنگامی که به مک دونالد می روید با یک تجربه آشنا از نظر منو، بسته بندی مواد غذایی و طراحی دکور روبرو می شوید. مک دونالد برای این منظور کالج همبرگر برای آموزش به کارمندانش راه اندازی کرده است.
 2. نام تجاری قوی
  مک دونالد کار بسیار خوبی در ایجاد یک نام تجاری موفق انجام داده است. اما فراتر از شعارهای کلامی ، مک دونالد تجربه ای عاطفی نیز ایجاد کرده است که غیر قابل شکست است و به همین دلیل همیشه میشنویم که مردم عاشق سیب زمینی های مک دونالد هستند.
  حضور نام تجاری قوی به کسب و کار شما کمک می کند اعتبار و خاطرات را در مشتریان خود ایجاد کنید تا آنها را به طرفداران مادام العمرخود تبدیل کنید
 3. 8 رمز موفقیت مک دونالد

 4. ریسک کردن
  مک دونالد در عین ایجاد هماهنگی از ریسک کردن نترسیده است. منوی اصلی آن در ابتدا فقط شامل همبرگر، سیب زمینی سرخ کرده و نوشیدنی بوده. اما در طی زمان آیتم های دیگری را نیز به منوی خود اضافه کرده است.
 5. تغییر متناسب با مشتری
  دلیل اینکه مک دونالد مایل به ریسک است، این است که شرکت متوجه می شود که لازمه بقای آن هماهنگی با نیاز ها و خواسته های مشتریان است. به عنوان مثال مک دونالد برگر هایی سالم برای افرادی که نگران سلامتی شان هستند ارائه می دهد. بزرگترین انطباق در سال 1975 انجام شد که شعبه ای از مک دونالد در نزدیکی یک پایگاه نظامی در آریزونا قرار گرفت و برای خدمت به سربازانی که مجاز به ترک وسایل نقلیه خود در هنگام خستگی نبودند خدماتی ارائه داد.
 6. 8 رمز موفقیت مک دونالد

 7. هنر فروش متقابل
  فروش متقابل یعنی هنگامی که مشتری جنسی را می خرد و به واسطه آن جنس دیگری را هم خریداری می کند. این روشی عالی برای افزایش فروش است ولی نباید با سوالاتمان مشتری را گیج کنیم. یکی دیگر از مثال های فروش متقابل را در سایت آمازون مشاهده میکنیم که هنگام خرید یک محصول یک آپشن وجود دارد که کسانی که این محصول (کتاب، پیراهن، کفش،) را خریده اند همچنین این شش مورد دیگر را نیز جستجو کردند.
 8. 8 رمز موفقیت مک دونالد

 9. یاد گیری کار با دیگران
  کارکنان در مک دونالد نه تنها با عموم مردم کار می کنند بلکه همچنین می دانند که چگونه با همکاران خود نیز چگونه رفتار کنند اگرعلت موفقیت را از کارکنان مک دونالد بپرسید می گویند که این هماهنگی باعث موفقیت آن ها میشود
 10. 8 رمز موفقیت مک دونالد

 11. رشد استعداد
  آیا می دانستید که 40 درصد از مدیران مک دونالد در واقع به عنوان کارمندان ساعتی شروع به کار کرده اند ؟ این به این دلیل است که شرکت می داند که چگونه استعداد های نهان را پیدا کند و آن ها را پرورش دهد. این کار باعث می شود کارمندان حس وفاداری بیشتری داشته باشند.
 12. اهمیت بشردوستی
  مک دونالد همچنین به کمک های بشردوستانه خود معروف است و با این کار طرفداران وفداری را برای خود به وجود آورده است.
 13. بسته بندی مک دونالد

  برای سفارش بسته بندی های مشابه مک دونالد از صفحات جعبه فست فود، جعبه همبرگر و جعبه سیب زمینی تاپ پک دیدن کنید.
  منبع

واتساپ
whatsapp ar