نکته های کاربردی برای طراحی نمای بیرونی رستوران و کافه

طراحی نمای رستوران

ارتباط مستقیم نمای خارجی رستوران، فست فود یا کافی شاپ و جذب مشتری در تحقیقات بسیاری ثابت شده است. برای داشتن یک دیزاین خارجی موفق می بایست به نکات زیر توجه کنید:

نمای مدرن کافه سفید و مشکی

انتخاب سبک طراحی

بر اساس نوع رستوران، سنتی، مدرن، بین المللی، بیرون بر یا ساده، طراحی خارجی رستوران خود را انتخاب کنید. برای یک رستوران لاکچری یک دیزاین ساده مناسب نیست و برای یک رستوران سنتی هم نمی توان از یک دیزاین مدرن استفاده کرد.

انتخاب سبک رستوران مدرن

انتخاب سبک رستوران

انتخاب سبک نمای ایتالیایی رستوران

انتخاب دکور بر اساس سبک رستوران

سبک نمای رستوران چوبی مدرن

انتخاب رنگ

در طراحی خارجی انتخاب رنگ اهمیت بالایی دارد چون شما را از ساختمان های کناری مجزا می کند. انتخاب رنگ های شاد و تند بر اساس نوع کسب و کار می تواند یک ترفند عالی برای جذب مشتری باشد.

انتخاب رنگ نمای کافه صورتی

انتخاب رنگ نما آبی فیروزه ای

انتخاب رنگ نمای رستوران مشکی

انتخاب رنگ نمای رستوران آبی

انتخاب رنگ نمای کافه قرمز

انتخاب رنگ نمای رستوران زرد

تابلو

برای سر در رستوران خود تابلو مناسب و خوانا تهیه کنید که مشتری را جذب کند. نورپردازی تابلو یکی از راه هایی است که آن را جذاب تر می کند. استفاده از تابلوهای نئونی برای جذب مشتری در سردر رستوران های مختلف بسیار متداول است چون در شب می درخشد و جلب توجه می کند.

تابلو کافه ساده سفید و مشکی

تابلوی رستوران با نورپردازی طلایی

تابلو رستوران زرد

تابلو جالب و ساده رستوران

استفاده از تابلو های نئونی برای جذب مشتری

تخته سیاه در جلوی کافه یا رستوران

اگر رستوران شما در کنار خیابان است بهتر است چند آیتم از منو را روی تابلو نوشته و با استفاده از دیزاین خاص مشتریان را جذب کنید.

تابلو تخته سیاه جلوی رستوران

تخته سیاه در جلوی کافه یا رستوران

اهمیت فضای باز در رستوران

در تابستان افراد دوست دارند به بیرون از خانه بروند و از خورشید و هوای خوب لذت ببرند. در این شرایط دکور خارجی رستوران از اهمیت خاصی برخوردار است چون بیشتر افراد ترجیح می دهند در فضای باز و بیرون از رستوران وقت خود را بگذرانند. در این بازه زمالنی بیشر افراد رستوران را بر اساس فضای بیرونی خود انتخاب می کنند چون دوست دارند در هوای مطبوع یا زیر ستارگان شام خود را میل کنند. علاوه بر میز و صندلی، باغچه کوچک، آفتاب گیر و دستگاه تهویه مطبوع نیز می توانند باعث جذب مشتری شوند. اگر شما صاحب کسب و کار خوراکی یا در صدد باز کردن آن هستید، از در نظر گرفتن فضای باز در پیاده رو ، بالکن یا روف تاپ غافل نشوید.
بهترین دشمن یک غذای عالی آب و هوای بد است، حتما برای فضای بیرونی خود از چترهای آفتاب گیر، سایبان یا خنک کننده استفاده کیند.

نمای بیرونی رستوران با سایه بان چتری سفید

نمای بیرونی رستوران با سایه بان چتری

نمای بیرونی رستوران با سایه بان چتری زرد

انتخاب میز و صندلی

اکثر رستوران ها برای راحتی جابجایی از صندلی های پلاستیکی سبک استفاده می کنند که به هیچ وجه راحت نیستند و موجب نارضایتی مشتری می شوند. بهتر است از صندلی های راحت و با کیفیت استفاده کنید.

انتخاب میز و صندلی جلوی رستوران

انتخاب میز و صندلی برای نمای کافه کوچک

انتخاب میز و صندلی برای بیرون کافه

نور پردازی

برای جذب و مشتری و ایجاد احساس خوشایند می توانید از نورپردازی استفاده کنید. نور نباید به شکلی باشد که چشم را اذیت کنید یا در میز انعکاس پیدا کند و مانع لذت بردن از غذا شود.

طراحی نمای رستوران

نور پردازی بیرون رستوران

نورپردازی بیرونی کافه

پنجره ها

پنجره های رستوران شما می بایست همیشه تمیز باشند و نمای خوبی از داخل رستوران را به مشتری نشان دهند. بهتر است برای روزهای آفتابی پرده مناسب تهیه کنید تا میز های کنار پنجره هم قابل استفاده باشند. در مورد کافی شاپ بهتر است از شیشه های تیره استفاده شود تا فضای داخل مرموز و لوکس به نظر برسد.

پنجره های رستوران

پنجره های کافه

استفاده از گل و گیاه

ساختن یک باغچه کوچک یا قرار دادن چند گلدان در فضای بیرونی رستوران نمای بسیار زیبایی ایجاد می کند. در نگه داری این گیاهان کوشا باشید که آفت نداشته باشند و حشرات یا حیوانات موذی در بین گیاهان حرکت نکنند.

استفاده از گل و گیاه در نمای کافه گل بهی

استفاده از گل و گیاه در نمای کافه

هر رستورانی شرایط مکانی منحصر به فرد خودش را دارد پس مهم است قبل از انتخاب طراحی همه شرایط را به دقت بررسی کنید. فراموش نکنید که نمای بیرونی را همیشه تمیز و در بهترین شرایط نگه دارید چون زیبا ترین نما هم اگر به آن رسیدگی نشود بعد از مدتی دیگر جذاب نخواهد بود.

منبع

Leave a Reply

Your email address will not be published.

واتساپ
whatsapp ar