5 ترند بسته بندی سال 2020

5 ترند بسته بندی 2020

هر ساله در صنعت بسته بندی روش های منحصر به فردی بکار گرفته می شود. عادت های خرید مصرف کننده با گذشت زمان تغییر می کند و 5 ترند بسته بندی جدید برای سال 2020 پیش بینی می شود. از بسته بندی سازگار با محیط زیست گرفته تا “بسته بندی هوشمند” و فراتر از آن. در مقاله زیر، به 5 ترند برتر بسته بندی برای 2020 می پردازیم.

 1. مواد بسته بندی بادوام و سازگار با محیط زیست

  سطح تقاضای مواد بسته بندی بادوام و سازگار با محیط زیست در سال 2020 افزایش خواهد یافت. سال 2019 شاهد برخی از بزرگترین اعتراضات تغییر آب و هوا در تاریخ جهان با تظاهرات گسترده در سراسر کشورهای دنیا بود.
  با توجه به اصلاحات بسته بندی با ضایعات صفر و برنامه های بسته بندی با قابلیت استفاده مجدد انتظار می رود که تجهیزات بسته بندی سازگار با زمین همچنان به محبوبیت خود ادامه دهند وحتی تقاضای بیشتری از مصرف کنندگان ایجاد کنند. در آینده ای نه چندان دور، انواع بسته بندی های پلاستیکی جای خود را به گزینه های جدید گیاهی مانند پلاستیک های بسته بندی مبتنی بر زیست پلیمر خواهند داد.
  بسته بندی سازگار با محیط زیست
  جهان همچنان که از تأثیرات منفی زیست محیطی تجهیزات بسته بندی بر محیط زیست آگاه می شود، انتظار می رود که شعار ” کاهش مصرف، استفاده مجدد و بازیافت ” با سرعت بیشتری رشد یابد. از طرفی مشکلات عظیم مرتبط با پلاستیک و سایر مواد زاید که راهی دریا ها شده اند، شرکت ها را وادار می کند تا گزینه های سازگار با محیط زیست را جایگزین مجموعه ی فعلی مواد بسته بندی مانند شیشه، فلز، کاغذ، پلاستیک و مقوا کنند.

 2. بسته بندی هوشمند، واقعیت افزوده و بازی

  با پیشرفت نوآوریهای فن آوری، شاهد کاربردهای تعاملی و چندرسانه ای برای واقعیت افزوده در مورد همه چیز از نوشیدنی گرفته تا اسباب بازی های کودکان خواهیم بود.
  از انجا که ظهور نوآوری ها در انواع بسته بندی همچنان باعث می شود تا مصرف کنندگان به سمت تجربه های غیر منتظره در حال حرکت باشند، به احتمال زیاد شاهد ادغام مواد بسته بندی سنتی، از جمله مقوا و کاغذ با فن آوری های دیجیتال به روش هایی که تا کنون ندیده ایم، خواهیم بود.
  بسته بندی هوشمند

 3. بسته بندی قدیمی و کلاسیک

  همان طور که این ضرب المثل انگلیسی می گوید “آنچه قدیمی است دوباره جدید خواهد بود ” ؛ در عصر مدرن فن آوری، مصرف کنندگان علاقه بیشتری به تجربیاتی که به زمانهای قدیمی تر باز می گردد پیدا می کنند که این تجربیات با احساسی نوستالژیک در زمینه ها ی گوناگون موسیقی، بازی های ویدئویی، فیلم ها و سایر فرم های رسانه ای همراه می شود.
  بسته بندی قدیمی و کلاسیک
  در زمینه ی بسته بندی نیز، ما شاهد طراحی های مدرن با حال و هوای قدیمی و نوستالژیک خواهیم بود که با انگیختن احساسات مصرف کنندگان پیر وجوان‌، موفقیت تولید کنندگانش را به همراه خواهد داشت. درمقابل این نوع از بسته بندی، بسته بندی های مدرن و لوکس قرار دارند که با هدف کاهش هزینه ها وبادوام بودن محصول ،از این زیبایی ها چشم می پوشند. اما از طرفی می دانیم از آنجا که بسته بندی های مدرن و لوکس از مواد مختلف به وجود می آیند این مزیت را دارند که سبب بازیافت زباله های زائد سخت شوند، بنابراین بسته بندی قدیمی وکلاسیک در رقابت با بسته بندی های لوکس نیاز دارد تا علاوه بر توجه به دوام محصول، به جنبه های زیست محیطی نیز توجه کند.

 4. بسته بندی مینیمالیستی

  منظور از مینیمالیسم در بسته بندی نه تنها مقدار مواد بسته بندی برای اطمینان از کمترین تأثیر در محیط، بلکه در مورد لوگو و دیزاین محصول موجود در آن، نیز است. طرح هایی که به وضوح و به سادگی محتوای بسته را بیان می کنند، برای بسیاری از مصرف کنندگان در سال 2020 مهم است.
  بسته بندی مینیمالیستی
  در حالی که دلایل زیاد دیگری نیز برای ظهور بسته بندی مینیمالیستی وجود دارد، تقاضای مصرف کنندگان برای سادگی و محصولات سازگار با محیط زیست دو عامل محرک رشد این نوع از بسته بندی است. به همین دلایل، تجهیزات بسته بندی مینیمالیسم در چند سال گذشته شاهد رشد مداوم بوده اند.
  از آنجا که برندهای مختلف سعی دارند توجه مصرف کننده را به سمت محصولات خود جلب کنند، ما به احتمال زیاد شاهد نوآوری هایی در بسته بندی های محصولات خواهیم بود که شکافی بین بسته بندی های مینیمالیسم، لوکس، قدیمی و لوازم بسته بندی شخصی ایجاد می کند، زیرا هر یک از این ها، باعث هدایت یا دفع منافع مصرف کنندگان دیگری می شوند.

 5. تکامل در بسته بندی فروشگاه های اینترنتی

  سرانجام به موضوع تجارت الکترونیک می رسیم. این قسمت از جهان بسته بندی، چالش های جالبی را هم برای شرکت ها و هم برای مصرف کنندگان به همراه دارد. شرکت آمازون که رقیب سرسختی برای سایرین در بسته بندی محصولات اینترنتی است، نسبت به تعهد خود مبنی بر قوی بودن و محافظت از بسته بندی محصولاتش، تلاش می کند و همزمان از بادوام بودن و مسائل زیست محیطی سخن می گوید. جای تعجب نیست که شرکت های دیگر در تجارت الکترونیکی نیز در تلاشند تا این قانون را متعادل کنند.
  مسئله ی دیگر اینکه بسیاری از مشتریان غالباً نسبت به بسته بندی بیش از حد نگرانی های زیست محیطی ابراز می کنند، بنابراین مشاغل مشغول فروش از طریق وب سایت های تجارت الکترونیکی باید بدون استفاده از مواد اضافی بتوانند تعادل بین بسته بندی مناسب و محافظت از محصولات خود پیدا کنند. با گذشت زمان جهان نسبت به زباله ها و آلودگی ها آگاه تر می شود و این نگرانی ها نیز در صدر بسته بندی های الکترونیکی قرار دارند.

  بسته بندی فروشگاه های اینترنتی

منبع

Leave a Reply

Your email address will not be published.

واتساپ
whatsapp ar